Loading...
Brno 2022
4/10/2018
17:00
Besední dům Brno
„Dobrý příklad není jednou z možností, jak ovlivnit jiné lidi. Je to jediná možnost.”
Albert Schweitzer

O konferenci

Smyslem 5. ročníku konference je odpovědět na otázky: Jak vytvářet prostředí, ve kterém jsou lidé spokojení a zároveň dosahují výjimečných výsledků? Jak v rozdílných firemních kulturách pracovat s motivací a diverzitou lidí? Jak řešit konflikty hledáním toho, co nás v organizaci spojuje, místo rozděluje?
Pozvali jsme sedm řečníků z odlišných prostředí. Nejúspěšnější zástupce start-upů, korporací, neziskového sektoru, rodinných a svobodných firem. Zadání pro řečníky je jediné: sdílet co nejvíce případových studí a „best practices“

den

hodin

řečníků

účastníků

registrace
2190 Kč

Od 7.9. za 2190 Kč

Na konferenci je zajištěn simultánní překlad do angličtiny.

 

Záznamy z předchozích ročníků

Pokud se chcete podívat, jak vypadaly minulé ročníky, zveřejnili jsme pro vás sestřih 3. ročníku, 4. ročníkuzáznamy vybraných přednášek a záznam všech řečníků z podzimu 2017.

Nejnověší ohlasy se dočtete v Brněnské drbně a Hospodářských novinách.

Odkaz ke stažení aplikace

Apple App Store Google Play

řečníci

David Pavlík

David Pavlík

LEADERSHIP V SILICON VALLEY
Do června byl jeden z nejviditelnějších Čechů v Silicon Valley a manažer ve SpaceX. Po letech opustil pozici Software Automation Program Manager. Od července působí v Brně v roli šéfa informačních technologií v Kiwi.com. Věnuje se také vnitřním procesům a zefektivňování chodu celé společnosti, která má v Brně 1000 lidí a téměř 2000 celosvětově.

David Pavlík

LEADERSHIP V SILICON VALLEY
Manažer v Kiwi.com, v nejrychleji rostoucím českém start-up.
Daniela White

Daniela White

LEADERSHIP V MEZINÁRODNÍ FIRMĚ
Vede české zastoupení dánské společnosti Novo Nordisk posledních 12 let. Byla pověřena také vedením slovenské a slovinské pobočky. Je členkou představenstva Asociace inovativního farmaceutického průmyslu. Získala ocenění Top ženy Česka 2017 jako jedna z 25 nejlepších manažerek.

Daniela White

LEADERSHIP V MEZINÁRODNÍ FIRMĚ
Generální ředitelka Novo Nordisk v ČR, mezinárodní farmaceutické firmy s posláním.
Petr Ludwig

Petr Ludwig

LEADERSHIP VE SVOBODNÉ FIRMĚ
Petr Ludwig se zabývá převáděním vědeckých výzkumů do praxe. Je autorem bestselleru Konec prokrastinace, nejrychleji prodávané české knihy současnosti, s 20 dotisky a 100.000 výtisky, přeložené do 8 jazyků.

Petr Ludwig

LEADERSHIP VE SVOBODNÉ FIRMĚ
Autor knihy Konec prokrastinace a zakladatel GrowJOB Institute.
Kateřina Vacková

Kateřina Vacková

LEADERSHIP MLADÝCH LIDÍ
Založila neziskovou organizaci Loono. S více jak 120 členy proškolili v oblasti prevence rakoviny, infarktu a dalších onemocnění více než 35 tisíc lidí. Za kampaň #prsakoule získala cenu za Sociální inovaci Sozial Marie. Forbes ji zařadil mezi 30 nejinspirativnějších Čechů do 30 let.

Kateřina Vacková

LEADERSHIP MLADÝCH LIDÍ
Zakladatelka neziskové organizace Loono, kampaň #prsakoule, v žebříčku Forbes 30 pod 30.
Libor Hoření

Libor Hoření

LEADERSHIP DOBROVOLNÍKŮ
Založil server Toprecepty.cz, největší českou online kuchařku. Vybudoval a prodal několik internetových firem. Stojí za projektem Dobrokáva, kde si kávu nekoupíte za peníze, ale za dobrý skutek. Získal ocenění Laskavec a Forbes jej zařadil mezi 18 inspirativních lidí roku 2018.

Libor Hoření

LEADERSHIP DOBROVOLNÍKŮ
Podnikatel a filantrop, Toprecepty.cz, Dobrokáva.
Drahoslav Ryba

Drahoslav Ryba

LEADERSHIP V ZÁCHRANNÝCH SBORECH
U Hasičského záchranného sboru (HZS) pracuje přes 30 let. Prošel si různými pozicemi od řadového hasiče, velitele až po generálního ředitele HZS ČR, na které působí od roku 2011. Mimo to je členem Vědecké rady Vysoké školy báňské v Ostravě a Fakulty biomedicínského inženýrství na ČVUT.

Drahoslav Ryba

LEADERSHIP V ZÁCHRANNÝCH SBORECH
Generální ředitel Hasičského záchranného sboru v ČR.
Barbora Vacková (Pečeňová)

Barbora Vacková (Pečeňová)

HODNOTOVÝ LEADERSHIP
Je konzultantka a lektorka ve vzdělávacím institutu GrowJOB. Byla u startu projektu Konec prokrastinace. V Brně vede kurzy pro veřejnost. Specializuje se na oblast hodnotového leadershipu, budování firemní kultury a firemní vize. Před pěti lety s Veronikou Dohnalovou založily konferenci LEADERSHIP.

Barbora Vacková (Pečeňová)

HODNOTOVÝ LEADERSHIP
Moderátorka a pořadatelka konference.

Program

16:00 - 17:00

Registrace účastníků

17:00 - 17:10

Zahájení konference

17:10 - 17:40

Petr Ludwig LEADERSHIP VE SVOBODNÉ FIRMĚ

Autor knihy Konec prokrastinace a zakladatel GrowJOB Institute.

Co ví věda o leadershipu?

Petr převádí do praxe aktuální vědecké poznatky z oblasti neurověd, psychologie a behaviorální ekonomie. Zaměřuje se na zlepšení vnitřní motivace lidí, efektivitu práce a jejich spokojenost. Proto se ve své přednášce zaměří na zodpovězení otázek: Jak vytvořit prostředí, ve kterém jsou lidé spokojení a dosahují výjimečných výsledků? Jak ve svobodné firmě pracovat s motivací lidí? Jak zvládnout pokračovat po neúspěchu a dodat odhodlání lidem v týmu?

detail přednášky »

Petr Ludwig

Co ví věda o leadershipu?


Petr Ludwig je autorem bestselleru Konec prokrastinace, který se věnuje boji s chorobným odkládáním úkolů a povinností. Jeho knihy se prodalo 100.000 výtisků. Před jedenácti lety založil vzdělávací institut GrowJOB, který převádí do praxe aktuální vědecké poznatky z oblasti neurověd a behaviorální ekonomie. Institut pomáhá zlepšovat vnitřní motivaci, efektivitu práce a spokojenost jednotlivců a lidí ve firmách.

Anotace

Petr převádí do praxe aktuální vědecké poznatky z oblasti neurověd, psychologie a behaviorální ekonomie. Zaměřuje se na zlepšení vnitřní motivace lidí, efektivitu práce a jejich spokojenost. Proto se ve své přednášce zaměří na zodpovězení otázek:

Jak vytvořit prostředí, ve kterém jsou lidé spokojení a dosahují výjimečných výsledků?

Jak ve svobodné firmě pracovat s motivací lidí?

Jak zvládnout pokračovat po neúspěchu a dodat odhodlání lidem v týmu?

17:40 - 18:10

Daniela White LEADERSHIP V MEZINÁRODNÍ FIRMĚ

Generální ředitelka Novo Nordisk v ČR, mezinárodní farmaceutické firmy s posláním.

Příběh Novo Nordisk – jak se z upřímné snahy pomáhat zrodila mezinárodní firma?

Společnost Novo Nordisk je leader v léčbě diabetes na farmaceutickém trhu ve více než 170 zemích světa. Již téměř 100 let přináší inovace, které usnadňují léčbu chronických onemocnění více než 25 miliónů pacientů s cukrovkou, poruchami růstu nebo srážlivostí krve. Když byl v roce 1922 objeven inzulín, znamenalo to naději pro tisíce lidí trpících cukrovkou. Manželé August Krogh (držitel Nobelovy ceny) a jeho manželka Marie (lékařka, která sama trpěla cukrovkou) a jejich přítel Hans Christian Hagedorn založili ještě téhož roku firmu, která si dala za cíl udělat léčku cukrovky běžně dostupnou. Zasloužili se o celou řadu objevů a inovací, které výrazně usnadnily a prodloužily životy lidí. Jak se jim daří udržet tuto vizi ve firmě s více jak 43.000 zaměstnanci v 79 zemích? Jakým způsobem si udrželi věrnost hodnotám jejich zakladatelů?

detail přednášky »

Daniela White

Příběh Novo Nordisk – jak se z upřímné snahy pomáhat zrodila mezinárodní firma?


Daniela White vede české zastoupení dánské společnosti Novo Nordisk posledních 12 let. Byla pověřena také vedením slovenské a slovinské pobočky. Je členkou představenstva Asociace inovativního farmaceutického průmyslu. Získala ocenění Top ženy Česka 2017 jako jedna z 25 nejlepších manažerek.

 

Anotace

Společnost Novo Nordisk je leader v léčbě diabetu na farmaceutickém trhu ve více než 170 zemích světa. Již téměř 100 let přináší inovace, které usnadňují léčbu chronických onemocnění více než 25 miliónů pacientů s cukrovkou, poruchami růstu nebo srážlivostí krve. Jen v České republice mají přes 100.000 pacientů.

Když byl v roce 1922 objeven inzulín, znamenalo to naději pro tisíce lidí trpících cukrovkou. Manželé August Krogh (držitel Nobelovy ceny) a jeho manželka Marie (lékařka, která sama trpěla cukrovkou) a jejich přítel Hans Christian Hagedorn založili ještě téhož roku firmu, která si dala za cíl udělat léčku cukrovky běžně dostupnou. Zasloužili se o celou řadu objevů a inovací, které výrazně usnadnily a prodloužily životy lidí.


Jak se jim daří udržet tuto vizi ve firmě s více jak 43.000 zaměstnanci v 79 zemích?

Jakým způsobem si udrželi věrnost hodnotám jejich zakladatelů?

18:10 - 19:00

Coffee break

 • Káva od Rebelbean
 • Studená kuchyně
 • Nápoje od Schweppes bar
 • Moravské víno od Vinařství Michna Čejkovice
19:00 - 19:30

Kateřina Vacková LEADERSHIP MLADÝCH LIDÍ

Zakladatelka neziskové organizace Loono, kampaň #prsakoule, v žebříčku Forbes 30 pod 30.

Růst organizace ne/musí bolet

Organizace Loono má svou silnou vizi. Pomáhá v oblasti prevence rakoviny a infarktu. Prošla si vývojem od prvních spontánních nápadů, přes intenzivní spolupráci s kamarády až po profesionálnější vedení organizace o 10 zaměstnancích a 120 dobrovolnících. V malém kolektivu se nikdo neztratí. Každý člen má svou důležitou roli a ví, že je potřebný. Jenže vývoj organizace není přímočarý. Mění se velmi dynamicky a s tím i potřeba rolí v rozdílných etapách vývoje organizace. Katka nám ve své přednášce ukáže: Jak se s rychlým růstem vypořádat? Jak zvládnout moment, kdy se všichni necítí být na jedné lodi? Jak se vyrovnat s tím, když klíčoví lidé odcházejí?

detail přednášky »

Kateřina Vacková

Růst organizace ne/musí bolet


Založila neziskovou organizaci Loono. S více jak 120 členy proškolili v oblasti prevence rakoviny, infarktu a dalších onemocnění více než 35 tisíc lidí. Za kampaň  #prsakoule získala cenu za Sociální inovaci Sozial Marie. Forbes ji zařadil mezi 30 nejinspirativnějších Čechů do 30 let.

 

Anotace

Organizace Loono má svou silnou vizi. Pomáhá v oblasti prevence rakoviny a infarktu. Prošla si vývojem od prvních spontánních nápadů, přes intenzivní spolupráci s kamarády až po profesionálnější vedení organizace o 10 zaměstnancích a 120 dobrovolnících.

V malém kolektivu se nikdo neztratí. Každý člen má svou důležitou roli a ví, že je potřebný. Jenže vývoj organizace není přímočarý. Mění se velmi dynamicky a s tím i potřeba rolí v rozdílných etapách vývoje organizace.

 

Katka nám ve své přednášce ukáže:

 • Jak se s rychlým růstem vypořádat?
 • Jak zvládnout moment, kdy se všichni necítí být na jedné lodi?
 • Jak se vyrovnat s tím, když klíčoví lidé odcházejí?
19:30 - 20:00

Libor Hoření LEADERSHIP DOBROVOLNÍKŮ

Podnikatel a filantrop, Toprecepty.cz, Dobrokáva.

Jak vybudovat komunitu spolupracujících lidí?

Díky sdílenému nadšení dobrovolníků a práci s komunitou, se Liborovi povedlo vytvořit největší českou online kuchařku Toprecepty.cz. Ať už se jedná o Liborovo internetové podnikání za posledních 10 let nebo nezištný projekt Dobrokáva, daří se mu pracovat s rozsáhlou komunitou lidí a zaujmout veřejnost. Jak stavět na společných hodnotách? Jak dlouhodobě pracovat s dobrovolníky a fanoušky? Jaké systémy motivace a odměn fungují mezi dobrovolníky? Co lidi motivuje k dobrovolné spolupráci?

detail přednášky »

Libor Hoření

Jak vybudovat komunitu spolupracujících lidí?


Libor Hoření založil v 17 letech server Toprecepty.cz, který navštěvuje více než 2 miliony lidí měsíčně. Za deset let podnikání vybudoval a prodal další internetové firmy. Např. TopPotraviny.cz, Darujhovno.cz, ChlapskaZasilka.cz, Fasheebo.com.

Stojí za projektem Dobrokáva, což je stánek, kde si kávu nekoupíte za peníze, ale za dobrý skutek. Tímto projektem se nechala inspirovat řada podnikatelů, kteří rozjeli vlastní nezištné projekty.

Letos získal ocenění od nadace Karla Janečka v rámci projektu Laskavec, který oceňuje dobré skutky. Forbes jej zařadil mezi 18 inspirativních lidí roku 2018.

Anotace

Díky sdílenému nadšení dobrovolníků a práci s komunitou, se Liborovi povedlo vytvořit největší českou online kuchařku Toprecepty.cz. Vybudoval komunitu lidí od amatérů po profesionály, od mladších po starší. Všichni spolupracují na tvorbě obsahu tohoto portálu. Jaké zkušenosti si za posledních deset let odnesl?

Ať už se jedná o Liborovo internetové podnikání nebo nezištný projekt Dobrokáva, daří se mu pracovat s rozsáhlou komunitou lidí a zaujmout veřejnost.

Ve své přednášce se zaměří na to:

 • Jak stavět na společných hodnotách?
 • Jak dlouhodobě pracovat s dobrovolníky a fanoušky?
 • Jaké systémy motivace a odměn fungují mezi dobrovolníky?
 • Co lidi motivuje k dobrovolné spolupráci?

20:00 - 20:20

Přestávka

20:20 - 20:50

Drahoslav Ryba LEADERSHIP V ZÁCHRANNÝCH SBORECH

Generální ředitel Hasičského záchranného sboru v ČR.

Velet profesionálům aneb leadership v ohrožení života

Drahoslav bude mluvit jak o velení v rizikových situacích, tak o udržování motivace a morálky v hasičských sborech. Podělí se o zkušenosti, které nasbíral během posledních třiceti let. V přednášce se zaměří na otázky: Jak vést druhé lidi v rizikových situacích, ve kterých jde o život? Jak pomoci druhým zachovat chladnou hlavu při nebezpečí? Co motivuje lidi k výkonu nebezpečných povolání? Co lidem pomáhá překonat tragické zážitky?

detail přednášky »

Drahoslav Ryba

Velet profesionálům aneb leadership v ohrožení života


U Hasičského záchranného sboru (HZS) pracuje přes 30 let. Prošel si různými pozicemi od řadového hasiče, velitele až po generálního ředitele HZS ČR, na které působí od roku 2011. Mimo to je členem Vědecké rady Vysoké školy báňské v Ostravě a Fakulty biomedicínského inženýrství na ČVUT.

Anotace

Drahoslav bude mluvit jak o velení v rizikových situacích, tak o udržování motivace a morálky v hasičských sborech. Podělí se o zkušenosti, které nasbíral během posledních třiceti let.

V přednášce se zaměří na otázky:

 • Jak vést druhé lidi v rizikových situacích, ve kterých jde o život?
 • Jak pomoci druhým zachovat chladnou hlavu při nebezpečí?
 • Co motivuje lidi k výkonu nebezpečných povolání?
 • Co lidem pomáhá překonat tragické zážitky?

20:50 - 21:20

David Pavlík LEADERSHIP V SILICON VALLEY

Manažer v Kiwi.com, v nejrychleji rostoucím českém start-up.

Podoby leadershipu – zážitky od Microsoft, přes Netflix do Kiwi.com

David se v červenci přesunul ze Silicon Valley do Brna. Jak pracují s lidmi v Microsoft, Netflix, SpaceX a Kiwi.com? Jaké různé leadership styly zažil během svého působení v rozdílných firmách? Jak působí na zaměstnance silná firemní vize a spolupodílení se na změně dějin v prostředí kalifornské firmy SpaceX, jejíž cílem jsou lety do vesmíru a kolonizace Marsu? Jak pracují s motivací lidí v nejrychleji rostoucím českém start-up Kiwi.com?

detail přednášky »

David Pavlík

Podoby leadershipu – zážitky od Microsoft, přes Netflix do Kiwi.com


David Pavlík byl do června jeden z nejviditelnějších Čechů v Silicon Valley a manažer ve SpaceX. Po letech opustil pozici Software Automation Program Manager. Od července působí v Brně v roli šéfa informačních technologií v Kiwi.com. Věnuje se také vnitřním procesům a zefektivňování chodu celé společnosti, která má v Brně 1000 lidí a téměř 2000 celosvětově.

Anotace

David se v červenci přesunul po letech v zahraničí do Brna. Proto se ve své přednášce zaměří na zhodnocení rozdílných firemních kultur, které zažil.

 • Jak pracují s lidmi v Microsoft, Netflix, SpaceX a Kiwi.com?
 • Jaké různé leadership styly zažil během svého působení v rozdílných firmách?
 • Jak působí na zaměstnance silná firemní vize a spolupodílení se na změně dějin v prostředí kalifornské firmy SpaceX, jejíž cílem jsou lety do vesmíru a kolonizace Marsu?
 • Jak pracují s motivací lidí v nejrychleji rostoucím českém start-up Kiwi.com?
21:20 - 21:30

Zakončení konference

21:30 - 23:55

Networkingový večírek

 • Setkání s řečníky
 • Živá hudba
 • Míchané nápoje od Schweppes bar
 • Moravské víno od Vinařství Michna Čejkovice

Nákupem vstupenky získáte

Hodnotné informace

Případové studie, praktické nástroje a inspirace od top leaderů ve svých oborech

Záznam přednášek

Záznam přednášek ve Full HD kvalitě

Občerstvení

Čerstvě pražená káva, moravské víno a skvělé jídlo po celou dobu konference

VIP networkingový večírek
(volitelně)

Nové kontakty na stejně smýšlející osoby z vedoucích pozic, setkání s řečníky

Pro koho je konference určena

ERROR

Podnikatel

který se chce stát úspěšným a inspirativním leaderem

ERROR

Manažer

který chce vytvářet efektivní a šťastné pracoviště

ERROR

Zaměstnanec

který chce pracovat efektivněji a smysluplněji

Registrace

2190 Kč

Kapacita je již naplněna.
Registrujte se jako náhradník a v případě uvolnění místa se vám prioritně ozveme.

Registrovat

registrace


Partneři

Pořadatel konference

Partner

Mediální partner

Podporovatelé

 

Chcete se stát partnerem konference?

Ozvěte se nám a domluvíme podmínky spolupráce.

Chci se stát partnerem

Kontakt pro účastníky
Monika Jonášová
+420 739 216 910
registrace@leadership-brno.cz

Kontakt pro partnery
Barbora Vacková (Pečeňová)
+420 775 021 789
barbora@leadership-brno.cz

Organizátor konference
GrowJOB s.r.o.
www.growjob.com
IČ: 28310888
DIČ: CZ28310888
třída Kpt. Jaroše 1844/28, Brno 

Obchodní podmínky

Ochrana osobních údajů